top of page

שאלות ותשובות - חומצה היאלורונית

מה זה רסטילן?

רסטילן הוא מותג של מוצרים לטיפול בקמטים ולהצערת העור. מדובר בג'ל על בסיס חומצה היאלורונית (HA) שעברה תהליך של ייצוב כדי שתדמה לזו שהגוף מייצר באופן טבעי. את הג'ל מזריקים לתוך העור.

מהם היתרונות של רסטילן?

טיפול בעזרת רסטילן מאפשר להישאר בשליטה על מראה הפנים. ניתן לראות את תוצאות הטיפול מיד והן יכולות להחזיק מעמד עד שנה. הטיפול ברסטילן נותן מראה טבעי, שלא משפיע על הבעות הפנים.

רסטילן הוא חומר המילוי לעור המבוסס על חומצה היאלורונית הנחקר והמתועד ביותר בעולם, עם מחקרים מעמיקים שתומכים בבטיחותו ויעילותו. נעשה שימוש ברסטילן במעל 15 מיליון טיפולים סביב העולם מאז השקתו ב-1996.

למה כדאי לבחור ברסטילן?

- הוא בטוח. רסטילן דומה לחומצה ההיאלורונית המיוצרת באופן טבעי בגוף ונבדק במחקרים קליניים מקיפים.

- הוא עובד. לרסטילן תוצאות ארוכות-טווח, אך לא קבועות. יעילות החומר הוכחה קלינית.

- הוא החומר הכי פופולרי. נעשה שימוש ברסטילן בלמעלה מ-15 מיליון טיפולים ברחבי העולם מאז השקתו ב-1996.

באילו איזורים אפשר לטפל בעזרת רסטילן?

ניתן להשתמש במוצרי רסטילן כדי להעלים קמטים בפנים, ליצור שפתיים מלאות יותר ולעצב את צורת תווי הפנים, כגון הלחיים והסנטר, ולהצערת העור.

איזורי הטיפול הנפוצים ביותר:

- הקווים מהאף לפה

- בין הגבות

- השפתיים (הוספת נפח ועיצוב הצורה)

- הלחיים והסנטר (הוספת נפח ועיצוב הצורה)

- גב כף היד, איזור המחשוף, הפנים, הצוואר (הצערת העור)

איך רסטילן עובד?

החומר מחדש את מלאי החומצה ההיאלורונית של העור, מצעיר ומוסיף לו נפח ובכך מפחית מעומק הקמטים ונותן מראה טבעי ורך. רסטילן הוא ג'ל רך להזרקה שמכיל חומצה היאלורונית סינתטית מיוצבת, שלא מבעלי חיים. הג'ל ידידותי לרקמת הגוף ודומה לחומצה ההיאלורונית שמיוצרת באופן טבעי בגוף. החומר מחזיק מעמד זמן רב, אך אינו קבוע.

מה כולל הטיפול ברסטילן?

לפני הטיפול:

יש לקבוע תור אצל מטפל שמוסמך להשתמש בחומר. במהלך פגישת ההתייעצות תדונו ברצונותיך וציפיותיך, והמטפל/ת ת/ימליץ מהו הטיפול ברסטילן המתאים עבורך. ההמלצה תיקח בחשבון את ציפיותיך מהטיפול, תווי פניך ונסיבות אישיות נוספות. אחרי ההתייעצות תקבל/י את הטיפול המתאים לך.

 

במהלך הטיפול:

מזריקים כמויות קטנות של רסטילן לתוך העור בעזרת מחט מאוד דקה. הג'ל מעניק נפח טבעי לעור שממלא את הקמטים, מעצב את צורת הפנים, או יוצר שפתיים מלאות יותר. מוצרי רסטילן משפרים את גמישות ומרקם העור, ומשקם ושומר על איזון הלחות של העור.

הטיפול מהיר – בדרך לוקח כחצי שעה. הטיפול ברסטילן לא משפיע על הבעות הפנים ולרוב ניתן לראות את תוצאותיו באופן מיידי.

 

אחרי הטיפול:

מוצרי רסטילן הם חומרים מתכלים, כלומר הם יעלמו באופן טבעי בתוך הגוף. בדרך כלל נדרש טיפול נוסף לאחר 6-12 חודשים – תלוי באיזור הטיפול ובנסיבות האישיות של המטופל/ת. שאל/י את המטפל/ת מתי להערכתה/ו ידרש טיפול נוסף.

אחרי הטיפול יתכן שיופיעו כמה תגובות לחומר. הנפוצות ביותר הן מעט אדמומיות, נפיחות, עקצוצים, שטפי דם, כאב ורגישות סביב איזור הטיפול. התגובות הן לרוב קלות ונעלמות זמן קצר לאחר ההזרקה, כיום או יומיים, אם כי בטיפולים מסויימים יתכן שזה יקח יותר זמן.

מה לקחת בחשבון כששוקלים טיפול ברסטילן?

קודם כל, יש למצוא מטפל/ת מוסמך ברסטילן, כדי לוודא שהטיפול יבוצע כהלכה. למען ביטחונך, ספר/י על עברך הרפואי במהלך ההתייעצות.

כמה זמן תוצאות הטיפול מחזיקות מעמד?

אחד היתרונות הגדולים של רסטילן הוא שתוצאות הטיפול ארוכות-טווח אך לא קבועות. משך הזמן תלוי במשתנים רבים, כגון סוג העור של המטופל/ת, אורח חיים וגיל. אחרי הטיפול הראשון, מומלץ לעבור טיפולים נוספים כל 6-12 חודשים – תלוי בסוג הטיפול ובנסיבות המטופל/ת. טיפול בשפתיים מחזיק מעמד כ-6 חודשים.

האם רסטילן מתאים לכולם?

טיפול ברסטילן יכול להועיל לרוב האנשים. אם ברצונך להעלים קמטים או למלא ולעצב את השפתיים, רסטילן, יכול לעזור. כמו כן, אם ברצונך לעצב את תווי הפנים, כגון הסנטר או הלחיים, או להצעיר את עור הפנים, הידיים, הצוואר או איזור המחשוף – רסטילן מתאים לכך.

אין להשתמש ברסטילן באיזורים בהם יש או היתה מחלת עור, זיהום או דבר דומה. הטיפול ברסטילן לא נבדק בנשים בהיריון או מניקות. אנשים עם מערכת חיסונית חלשה או שעוברים טיפול כלשהו שמחליש את המערכת החיסונית נמצאים בסיכון לפתח זיהום מהזרקות בעור.

במהלך פגישת ההתייעצות עם המטפל/ת, עליך לדון בפירוט בעברך הרפואי.

האם טיפול ברסטילן דורש הרדמה?

באופן כללי, אין צורך בהרדמה כשמבצעים הזרקות להעלמת קמטים. יש אנשים שחשים אי נוחות באיזור הטיפול. ניתן להשתמש במשחה מאלחשת כדי למנוע זאת.

בנוסף, במוצרי רסטילן בהם אנו משתמשים במרפאה יש לידוקאין, חומר מרדים, לחווית טיפול נוחה יותר.

מהם הסיכונים בטיפול ברסטילן?

למעלה מ-15 מיליון טיפולים ברסטילן בוצעו מאז השקת המוצר ב-1996. תופעות לוואי לחומר הן נדירות. ישנן תגובות להזרקה שיכולות להופיע אחרי כל סוג של הזרקה, והן לרוב נעלמות תוך כמה ימים במקרה של הזרקה בעור, תוך שבוע במקרה של הזרקה בשפתיים ותוך כשבועיים במקרה של הזרקה של רסטילן SubQ (חומר ההזרקה הסמיך ביותר). תגובות אלו כוללות אדמומיות, נפיחות, כאב, עקצוצים, שטפי דם או רגישות באיזור ההזרקה. אחרי הזרקה בשפתיים, הן עלולות להיות נפוחות עד שבוע. אם התגובות לטיפול חריפות יותר או נמשכות יותר משבוע, יש ליצור קשר עם המטפל/ת.

כמו בטיפולים אחרים שכוללים הזרקות בעור, יש סיכון קטן לזיהום. במקרים נדירים בלבד דווח על זיהום מקומי קל שנעלם תוך שבועיים.

כדי לקבל את כל המידע על תגובות שליליות לטיפול, אנא שאל/י את המטפל/ת.

כמה ניסיון קליני יש למותג רסטילן?

רסטילן הוא חומר המילוי על בסיס חומצה היאלורונית שנבדק ונוסה הכי הרבה מבין אלו הזמינים לשימוש כיום. הוא נחשב לאמת המידה למצויות קלינית בתחומו. בטיחותו ויעילותו הוכחו קלינית ונתמכות על ידי מידע קליני רחב.

נעשה שימוש ברסטילן יותר מ-15 שנה מלמעלה מ-15 מיליון טיפולים סביב העולם. מחקר לפיתוח ושכלול המוצר עודנו ממשיך.

האם יש כמה מוצרי רסטילן שונים?

המותג רסטילן כולל מספר מוצרים שונים שמותאמים לצרכים שונים. במהלך פגישת ההתייעצות, שאל/י את המטפל/ת מהו המוצר המתאים ביותר עבורך.

מי מוסמך לבצע טיפולים ברסטילן?

לפי החוק, כל רופא/ה מוסמך/ת לבצע הזרקות, אך לא לכל רופא/ה אותה הכשרה וניסיון בתחום. ד"ר ליבי כרמי עברה מספר רב של קורסים והכשרות בתחום אצל רופאי עור ופלסטיקאים, גם אצל חברת Q-Med, יצרנית המותג רסטילן. הקורסים השונים עוסקים באיזורים שונים בעור וחומרים הזרקה שונים, כלומר לכל איזור וחומר הכשרה ספציפית. כמו כן, ד"ר כרמי בעלת ניסיון של שנים בביצוע טיפולים מסוג זה.

מיהו היצרן של רסטילן?

רסטילן פותח ומיוצר על ידי Q-Med, מחלקה של חברת Galderma באופסאלה, שוודיה. בחברת גאלדרמה מבצעים מחקר ופיתוח מתמשך, בהם הדגש הוא על איכות ובטיחות המוצר. רסטילן הוכח כבטוח לשימוש, יעיל ובעל תוצאות ארוכות-טווח – דבר שנתמך על ידי יותר מ-15 שנה של שימוש קליני ולמעלה מ-15 מיליון טיפולים ברחבי העולם.

האם עלי לבצע בדיקת עור?

אין צורך; רסטילן אינו מכיל חומרים מן החי.

האם ניתן לבצע טיפול ברסטילן אם עברתי בעבר טיפול בלייזר או פילינג כימי?

אם עברת לאחרונה טיפול בלייזר או פילינג כימי, מומלץ לחכות עד שהאיזור יחלים לחלוטין והעור יחזור למצבו הרגיל. יש להתייעץ עם המטפל/ת ברסטילן בעניין זה.

כיצד רסטילן מיוצר?

החומר מיוצר בשיטה שנרשמה כפטנט על ידי Q-Med. מדובר בטכנולוגיה שמייצבת את החומצה ההיאלורונית כדי שתחזיק מעמד זמן רב יותר, אך עם זאת תדמה לחומצה ההיאלורונית המיוצרת בגוף.

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית היא מולקולת סוכר המיוצרת באופן טבעי כמעט בכל אורגניזם חי. היא מתקשרת למים ויכולה לשמש כחומר סיכוך ו"בולם זעזועים" בחלקים זזים של הגוף כגון מפרקים. חומצה זו חשובה גם להעברת חומרי מזון וויסות ואיזון המים בעור.

bottom of page