הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא שיטה פופולרית ושמרנית להסרת כתמי שיניים והבהרתן. עקב שתיית קפה, משקאות קלים ועישון כל ההלבנות דוהות עם הזמן, ולכן יש חשיבות לשיטה שתאפשר לשמר את ההלבנה לאורך שנים. ישנן שתי דרכים עיקריות להלבנת שיניים:

 

1. הלבנה במרפאה – Power Bleach

במרפאה ניתן להשתמש בחומר בריכוז גבוה ולכן הטיפול לוקח פחות זמן. ההלבנה אורכת כשעה, במהלכה צריך לשים מגן חניכיים ומכשיר שפותח את הפה.

השיטה החדשנית להלבנה במרפאה הנה שיטה המתבססת על פעילות כימית של החומר ואינה צריכה חיזוק נוסף באמצעות מקור אור או לייזר. התבססות השיטה על תגובה כימית ללא צורך בחיזוק של מקור אור מהווה יתרון גדול, שכן מחקרים חדשים הראו כי מקורות אור חזקים, שמשמשים להלבנת שיניים בשיטות הלבנה אחרות, יכולים לחמם את מוך השן (הרקמה הרכה שבתוך השן) ועל ידי כך להשפיע על רגישות השיניים ובריאותן. שיטה זו מתבצעת רק במרפאת השיניים כיוון שלחומרי הלבנת שיניים יש פוטנציאל לגרום לפגיעות ברקמות רכות, אשר בדרך כלל נרפאות ללא אירועים מיוחדים תוך זמן קצר. במרפאת השיניים שמים חומר מגן המתאים לרקמות הרכות.

 

2. הלבנה בבית

מהווה גם כן שיטה מקובלת להלבנת שיניים, ובעבורה מיוצרים סדים שקופים המותאמים למטופל/ת. בהלבנה ביתית משתמשים בחומר בריכוז נמוך ולכן הטיפול אורך יותר זמן. יש ללבוש את הסד עם החומר כשעה ביום במשך כשבועיים. בשיטה זו כאשר יש הבדלי צבע בין שן לשן (לדוגמה הניבים כהים יותר מהקדמיות) ניתן להגיע לתוצאה אחידה על ידי טיפול ספציפי.

 

שיטות ההלבנה החד פעמיות (טיפול יחיד של שעה) אף פעם לא נותנות תוצאה אחידה ומספקת ואינן נשמרות לאורך זמן. לכן אני ממליצה לרוב על טיפול משולב של שתי השיטות:

  • שלב ראשון - ביצוע הלבנה במרפאה במשך שעה.

  • שלב שני (לצורך שמירה על ההלבנה למשך שנים) - יצירת סדים שקופים וביצוע טיפולי ריענון ביתיים (המבוצעים במשך שעה בבית) מדי חצי שנה, ואצל מעשנים מדי שלושה חודשים. טיפול הרענון מתבצע בעזרת חומר הלבנה ביתי הניתן למטופל בסיום הטיפול.

 

ישנה חשיבות רבה לביצוע בדיקה על ידי רופא השיניים לפני ביצוע הלבנה. ניתן לבצע הלבנת שיניים רק במצב של שיניים בריאות, ללא מוקדי עששת, ללא מחלת חניכיים מתקדמת וללא שחזורים קדמיים ישנים (מפני שעל שחזורים או כתרים ישנים הלבנה אינה משפיעה).

למגוון שירותי אסתטיקת הפה שלנו לחצו כאן!

תהליך הלבנת שיניים במרפאה

לפני:

הלבנת שיניים תל אביב

מגן חניכיים:

הלבנת שיניים - ד"ר ליבי כרמי

חומר ההלבנה - החומר מוחלף שלוש פעמים מידי 15 דקות:

הלבנת שיניים בתל אביב

סיום ההלבנה (תהליך ההלבנה נמשך עוד מספר ימים לאחר הטיפול במרפאה):

הלבנת שיניים - ד"ר ליבי כרמי

סדי הלבנה להמשך הלבנה ביתית:

צרו קשר

כמו כן, ניתן למלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם.

שעות פעילות


יום א'.........8:00-16:00

יום ב'.........8:00-21:00

יום ג'..........8:00-21:00

יום ד'.........8:00-20:00

יום ה'........8:00-20:00

יום ו'..........8:00-15:00

לתיאום ייעוץ 03-6200711

דוא"ל. clinic@drcarmi.co.il

כתובת. מרכז מיניקן,

רחוב רודנסקי 5, תל אביב

צרו קשר

© 2018 by Dr. Libby Carmi, Dentist

 לתיאום ייעוץ